cado
20 اسفند 1401 - 14:19

برپایی غرفه‌های توزیع میوه شب عید از ۲۲ اسفند/ قیمت میوه شب عید اعلام می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره‌کل تعاون روستایی از ۲۲ اسفند نسبت به برپایی غرفه‌های توزیع میوه شب عید اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید احسان عسکری در کارگروه اقدام مشترک در خصوص توزیع میوه شب عید گفت: اداره‌کل تعاون روستایی حداکثر تا ۲۲ اسفند ماه نسبت به برپایی غرفه‌های توزیع میوه شب عید اقدام کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه قیمت میوه شب عید با رعایت حال مصرف کننده و جلوگیری از ضرر و زیان غرفه‌دار تعیین شود، افزود: حداکثر تا ظهر فردا یک‌شنبه ۲۱ اسفند کارگروه تخصصی برگزار و قیمت میوه شب عید اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه میوه‌هایی که تحت عنوان میوه شب عید خریداری شده است باید با قیمت و کیفیت مناسب به دست مردم عزیز برسد . ضمن اینکه سهم شهرستان‌ها در نظر گرفته شود.

عسکری در ادامه عنوان کرد: در جلسه گذشته اقدام مشترک مقرر شد جهاد کشاورزی ماهی قزل‌آلا را در نمایشگاه‌های بهاره عرضه کند اما این مورد انجام نشده که در دستور کار جهاد کشاورزی باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه کالاهای تنظیم بازار به دست مصرف کنندگان واقعی و نیازمند برسد، بیان کرد: جهاد کشاورزی برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی کند تا کالاهای تنظیم بازار در اختیار مصرف کنندگان واقعی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تا اطلاع ثانوی بازرسی از واحدهای خبازی توسط جهاد کشاورزی انجام می‌شود و سازمان صمت در قالب تیم‌های مشترک با جهاد کشاورزی همکاری لازم را داشته باشد.

در ادامه حسن رضاپور مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر هماهنگی همه دستگاه‌های اقتصادی در استان تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اقتصادی به مثابه یک خانواده هستند و اگر دستگاهی وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد در انجام خدمت رسانی به مردم خلل ایجاد خواهد شد .

وی عنوان کرد: تاکنون بیش از ۳۵۰ تن مرغ منحمد با قیمت کیلویی ۴۳ هزار تومان در سطح استان توزیع شده که می‌طلبد برای جلوگیری از انحراف در توزیع کالاهای تنظیم بازار نظارت بیشتری توسط متولیان انجام شود و این روند ادامه خواهد داشت .

در پایان هم علی‌بخش شجاعی مدیرکل تعاون روستایی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به سیاست دولت مبنی بر خرید و ذخیره‌سازی میوه شب عید توسط بخش خصوصی و اتحادیه تعاون روستایی بیش از ۵۴ درصد نسبت به سال گذشته خرید میوه انجام گرفته است.

وی از خرید ۱۶۱ تن پرتقال و ۱۰۰ تن سیب خبر داد و عنوان کرد: سیب و پرتقال با کیفیتی برای شب عید مردم خریداری و ذخیره‌سازی شده است.

شجاعی خاطرنشان کرد: در آستانه سال نو همه دستگاه‌ها همکاری کنند تا با قطع دست دلالان میوه شب عید در اختیار مردم قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1086221